De meeste designers tonen alleen het eindresultaat met een collectie. ReShare en Rambler Studios gooien juist de deuren van het atelier open.
Tijdens Dutch Sustainable Fashion Week laten ReShare en Rambler Studios zien wat er gebeurt voordat een ontwerp op de catwalk belandt.
Van ‘afgedankt’ denim tot collectie
Stap het open atelier binnen, waar een stapel ‘afgedankte’ denim verandert in een nieuwe collectie. Bekijk de moodboards en schetsen, ontmoet de Rambler designers en de fashion design coaches en zie hoe zij preloved denim uit elkaar halen, ontwerpen, passen en iets nieuws maken.
ReShare zamelt kleding en textiel in om het een nieuwe bestemming te geven. Voor RAFEL brengt de organisatie gebruikt denim samen met de jonge rauwe talenten van het Rambler collectief op de Zeedijk in Amsterdam.
Niet ondanks, maar dankzij
Het denim van de RAFEL-collectie draagt sporen van een vorig leven: rafelranden, versleten knieën en de geschiedenis van iemand anders. De Rambler designers gebruiken deze als inspiratie voor iets nieuws. Een ruwe rand geeft persoonlijkheid en ruimte voor een nieuw begin. Samen met hun eigen verhalen en creatieve visies ontstaat de collectie niet ondanks wat materiaal en makers met zich meedragen, maar juist dankzij.
Stap het proces in
Terwijl onze designers werken aan hun denim pieces, volg je de verschillende fases van het ontwerp- en maakproces. Van de eerste ideeën tot experimenteren en naaien.
Twee modellen brengen enkele ontwerpen tot leven tijdens een “Raw Catwalk” door het atelier. Ga in gesprek met de Rambler designers en de fashion design coaches, en krijg een kijkje achter de schermen van een proces dat normaal gesproken verborgen blijft.







